LIGA 5 | DERBY de 1 pauză 2 final! Campioana profită și revine în fruntea clasamentului

Duminică dimineața, în Muscel, s-au disputat meciurile etapei cu numărul 3 în Liga 5 – Seria Nord, iar capul de afiș al rundei a fost considerat jocul de la Stoenești, între echipa gazdă, Contabilitate, și AS Dragoslavele. Evoluând pe teren propriu și ocupând primul loc în clasament, gazdele sperau într-o nouă victorie, iar după 45 de minute, cu avantaj minim (1-0), erau în grafic. Totul s-a năruit, însă, după pauză, atunci când oaspeții au revenit mai hotărâți de la vestiare, au pus stăpânire pe joc și au marcat de două ori, impunând-se cu 2-1. A fost o victorie de care a profitat în primul rând Petrolul Hârtiești, campioana din sezonul trecut! Succesul de pe teren propriu, 7-4, propulsează echipa din Hârtiești pe primul loc, fiind acum singura din serie cu 3 victorii în 3 meciuri.

Rezultatele etapei a III-a (24 septembrie): Contabilitate Stoenești – AS Dragoslavele 1-2 (1-0), Voința Țițești – Gloria Berevoești 0-1 (0-1), Petrolul Hârtiești – Rapid Davidești 7-4 (3-1), Viitorul Rădești – Flacăra Boteni 5-2 (0-1), Vulturii Vulturești – Cimentul VMP 1-5 (0-0), Unirea Bughea de Jos – Partizanul Vlădești 1-2 (0-2). AFCS Cetățeni a stat.